Jak stworzyć przedszkolną konstytucję! Scenariusz psychoedukacyjny dla grup przedszkolnych

Data aktualizacji dokumentu: 23 kwietnia 2024
zajęcia 1

Konwencja o prawach dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku została ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Każdemu dziecku, niezależnie od płci, pochodzenia, statusu rodzinnego i społecznego, miejsca zamieszkania czy wyznawanej religii przysługują takie same prawa. Niezwykle ważne jest, by dzieci znały swoje prawa. Im bardziej dzieci są świadome swoich praw, tym większa szansa na to, że ujawnią sytuacje ich łamania i poproszą o pomoc w trudnych momentach.