Zmniejszenie pensum i rozwiązanie stosunku pracy nauczyciela, który został radnym

Agnieszka Rumik-Smolarz

Autor: Agnieszka Rumik-Smolarz

Data aktualizacji dokumentu: 22 kwietnia 2024
AdobeStock_556969597 (1)

Mimo, że w przedszkolach nie obowiązują zasady rozwiązywania z nauczycielami stosunków pracy z końcem roku szkolnego to jednak także w tych placówkach decyzje kadrowe podejmowane są na etapie prac nad arkuszem organizacji pracy przedszkola zaś ewentualne zmiany przydziału godzin i wypowiedzenia będą stosowane ze skutkiem od nowego roku szkolnego. Oznacza to, że przełom kwietnia i maja to czas na decyzje kadrowe na rok szkolny 2024/2025. Sprawdź, czy decyzje kadrowe mogą także objąć nauczyciela, który został radnym.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

• Od czego zależy sposób zmiany wymiaru pensum nauczyciela przedszkola?
  • W jaki sposób zmniejszyć wymiar pensum nauczyciela mianowanego?
  • Co dla nauczyciela oznacza zmniejszenie etatu?
  • czym trzeba pamiętać wręczając nauczycielowi mianowanego propozycję ograniczenia pensum?
  • W jaki sposób zmniejszyć wymiar zatrudnienia nauczyciela pracującego na umowie o pracę?
  • Jak napisać wypowiedzenie zmieniające dla nauczyciela?
  • Jakie są skutki odmowy przyjęcia wypowiedzenia zmieniającego?
  • Czy nauczycielowi, który został radnym można zmniejszyć pensum?
  • Czy zmniejszenie pensum nauczycielowi mianowanego wymaga zgody rady gminy?
  • Kiedy rozwiązanie stosunku pracy z radnym wymaga uprzedniej zgody rady gminy lub rady powiatu?